CELOTELOVÁ TERAPIE V KRYOSAUNU CRYO XC™

CRYO XC™ cryotherapy unit

O kryosaune CRYO XC™

Kryosauna je inovativní zařízení, které poskytuje celotělové kryoterapeutické ošetření při mimořádně nízkých teplotách. Kryosauna se stala jednou z nejrozšířenějších forem kryogenní terapie. Těší se obrovské popularitě a úspěchu v oblasti sportu, zdraví a wellness. Využití kryoterapeutické zranění, při zmírnění bolestí či zánětů, používá se při zlepšování pohyblivosti, síly, flexibility, zlepšuje stav při mnoha autoimunitních onemocněních, pozitivně ovlivňuje produkci kolagenu a redukci celulitidy.K dosažení těchto účinků využívá extrémní chlad při teplotách od -110 °C do – 160 °C.

JAK PROCEDURA V KRYOSAUNU CRYO XC™ FUNGUJE?

Systém míchá páry kapalného dusíku se vzduchem tak, aby uvnitř kabiny vznikaly extrémně nízké teploty. Před zahájením samotné procedury je kabina kryosauny předchlazena na standardní teplotu, jakmile se proces předchlazení dokončí, kabina je připravena na proceduru. Při ní se teplota v . od -110 °C do -160 °C v závislosti na nastaveném režimu.Délka procedury se může lišit a pohybuje se od 2 minut do 3,5 minuty.Teplota i délka procedury se mohou změnit kdykoliv během procedury v závislosti na požadavcích klienta.

CRYO XC™ Plus Cryotherapy unit
Callum Smith

JAKÉ JSOU ÚČINKY CELOTELOVÉ KRYOTERAPIE?

Během procedury velmi chladný vzduch rychle snižuje teplotu kůže, na což tělo reaguje iniciováním procesu vazokonstrikce, tedy zúžením cév. Jde o obrannou reakci těla na extrémní prostředí. Když procedura a stimulace nízkými teplotami skončí, nastává proces vazodilatace, tedy rozšíření cév, díky čemuž zase obohacená krev proudí do oblastí, ze kterých byla vytlačena.Když klient opustí kabinu kryosauny, pociťuje působení endorfinů.Tento proces, jakož i proces zvýšeného průtoku krve do končetin, může trvat až 4 hodiny.

Podpora CRYONiQ

V případě jakýchkoli otázek týkajících se kontroly kvality, certifikace a standardů kvality nás kontaktujte na adrese support@cryoniq.cz